Na czym polega zabieg i co powoduje, że jest tak skuteczny?

Medycyna estetyczna dynamicznie się rozwija i inwestuje w coraz skuteczniejsze sposoby leczenia skóry. Jedną z nowatorskich terapii jest połączenie dwóch efektywnych metod: mezoterapii mikroigłowej i radiofrekwencji (RF) w jeden zabieg zwany radiofrekwencją mikroigłową. Mikronakłucia pozwalają na pokonanie bariery naskórka i oddziaływanie na głębiej położone warstwy skóry, powodując możliwie najmniejsze uszkodzenia na jej powierzchni. Z kolei, radiofrekwencja, oddziałując na tkanki energią cieplną, intensywnie pobudza produkcję kolagenu i elastyny oraz odnowę komórek. Połączenie obu technologii, czyli przesyłanie fal RF za pośrednictwem głowicy wyposażonej w ultra-cienkie igły bezpośrednio do głębokich warstw skóry, sprawia, że zabieg jest skuteczniejszy, a efekty trwalsze. Kliknij czytaj więcej i dowiedz się dlaczego warto skorzystać z zabiegu RF w Derma Clinique.

Czym różni się radiofrekwencja mikroigłowa od laseroterapii?

Laseroterapia, w ostatnich dwóch dekadach, zyskała sobie ogromną popularność oraz zaufanie pacjentów, jako doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Radiofrekwencja mikroigłowa należy do tej samej grupy nieinwazyjnych i niewymagających rekonwalescencji zabiegów, które dają świetne efekty odmładzające i regenerujące skórę. Jednocześnie, technologia radiofrekwencji mikroigłowej pozwala oddziaływać bezpośrednio na głębiej położone warstwy skóry, bez uszkadzania zdrowego naskórka. Zabieg jest szczególnie polecany w przypadku, gdy pacjent musi szybko wrócić do swoich codziennych zajęć i nie może sobie pozwolić na noszenie „po zabiegowych śladów”, czyli obrzęku, zaczerwienień, siniaczków lub drobnych ranek po nakłuciach. Igły w głowicy urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej są tak cienkie, że miejsca nakłuć pozostają niewidoczne. Z kolei opuchlizna i zaczerwienienia znikają zwykle w ciągu 1-2 dni po zabiegu.

Czy fale RF są bezpieczne ?

W medycynie estetycznej stosuje się fale radiowe (RF) o wysokiej częstotliwości, najczęściej 0,5-7MHz, co pozwala na wykonywanie zabiegów bez ryzyka porażenia prądem. Urządzenia wykorzystywane w gabinetach medycznych, posiadają odpowiednie atesty, które potwierdzają ich skuteczność i wysokie standardy bezpieczeństwa.

Komu polecana jest innowacyjna technologia ?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest niezastąpiona w walce z różnymi problemami skóry. Powszechnie stosuje się ją w kuracjach odmładzających. Doskonałe efekty daje również w leczeniu blizn potrądzikowych. Spektakularne rezultaty zaobserwowano w terapii łysienia oraz innych schorzeń skóry głowy. Fale radiowe z powodzeniem można stosować również na pozostałe obszary ciała, uzyskując widoczne rezultaty ujędrnienia i zagęszczenia skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa na twarz

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest powszechnie stosowany w celu odmładzania skóry twarzy, szczególnie w podatnych na wiotczenie, obszarach pod oczami, policzkami i rzuchwą. Pod wpływem oddziaływania fal radiowych na głębokie warstwy skóry, włókna kolagenowe obkurczają się (co widać tuż po zabiegu), dając efekt liftingu. Opadający owal twarzy, powieki czy policzki, zostają uniesione i naprężone. W kolejnych tygodniach, głębokie warstwy skóry ulegają intensywnej odbudowie. W tym czasie dochodzi do znacznego przyrostu kolagenu, co pomaga skórze odzyskać dawną grubość, jędrność i młodzieńczy wygląd. Procedura radiofrekwencji mikroigłowej umożliwia też spłycenie zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych, przywraca promienny koloryt skóry, zwęża pory i likwiduje zaskórniki. Fale RF zalecane są również w walce z trądzikiem oraz z bliznami potrądzikowymi.