osocze-bogatoplytkowe

Wampirzy lifting

Terapia z użyciem osocza bogatopłytkowego polega na biostymulacji komórek skóry. Osocze pozyskiwane jest z krwi Pacjenta zakwalifikowanego do zabiegu. Tą metodę leczenia stosuje się od wielu lat w różnych dziedzinach medycyny, m.in. w chirurgii plastycznej, ortopedii lub stomatologii. Zabiegi osoczem bogatopłytkowym są szczególnie polecane w przypadku konieczności leczenia ran i wspomaganiu procesu gojenia, w leczeniu postępującej martwicy oraz przy odbudowie i regeneracji tkanek.

Medycyna estetyczna oferuje zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego w celu regeneracji skóry. Terapia polega na stymulowaniu komórek macierzystych, w efekcie mogą się one namnażać i pobudzać do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg z użyciem własnego osocza jest całkowicie naturalny dla organizmu człowieka, bez żadnego ryzyka reakcji alergicznej.

Wskazania do wykonania zabiegu: oznaki starzenia się skóry (zmarszczki, wiotka skóra), regeneracja skóry twarzy (zmęczona i wysuszona skóra, niejednolity kolor, utrata elastyczności), stan skóry po zabiegach medycyny estetycznej (przyspieszanie gojenia, regeneracja skóry), leczenie łysienia (typ męski).

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu: czynna infekcja miejscowa lub ogólnoustrojowa, opryszczka, ropne zmiany na skórze, ciąża.