nici pdo

Niechirurgiczny lifting twarzy

Nici PDO pozwalają uzyskać efekt liftingu w dwojaki sposób. Właściwa implantacja nici pozwala na lekkie uniesienie skóry i odpowiednie jej napięcie. Istnieje wiele rodzajów nici PDO szeroko stosowanych w medycynie estetycznej. Wyróżnia się nici PDO: mono, easy, screw, barb, barb 4D.

Szczególnym powodzeniem cieszą się nici PDO barb, które posiadają specjalne haczyki, dzięki czemu wzmacniają skórę i powodują natychmiastowe jej uniesienie. Z kolei nici PDO barb 4D są grubsze i posiadają haczyki ułożone w czterech wymiarach, dzięki czemu efekt liftingu jest znacznie mocniejszy. W zależności od indywidualnych potrzeb skóry, lekarz specjalista dobiera odpowiedni rodzaj nici oraz jej rozmiar.

Działanie nici PDO opiera się na stymulowaniu produkcji nowego kolagenu, co powoduje zwiększenie napięcia i jędrności skóry. Nici wykonane są z polidioksanu. Jest to substancja, która ulega wchłonieniu przez organizm człowieka po upływie 8 miesięcy. Sam efekt liftingu uzyskanego podczas zabiegu utrzymuje się z kolei około 2 lat. Pierwsze efekty w poprawie wyglądu uzyskuje się już po 4 tygodniach i pogłębiają się w kolejnych miesiącach. Maksymalne rezultaty osiąga się po upływie 2-3 miesięcy, ponieważ swoiste rusztowanie utworzone przez zaimplantowane nici zostaje wzmocnione poprzez obudowanie szkieletem z nowego kolagenu.

Wskazania do zabiegu: lifting czoła, opadające brwi, pionowe lub poziome zmarszczki na czole, luźna dolna powieka (worki pod oczami), wiotkie policzki, fałdy nosowo-wargowe, fałdy marionetki, wiotki podbródek, zmarszczki i wiotka skóra szyi i dekoltu, ujędrnianie piersi, leczenie rozstępów na ciele (pośladki, brzuch, ramiona, nogi), niewrażliwe tkanki skórne i podskórne po zabiegu liposukcji.